12 hodin na svazové vodě

Jelikož jsme měli před sebou pouze 12 hodin lovu, tak jsme si ráno přivstali a vyrazili jsme skutečně brzy. Po příjezdu na místo jsme rozbalili pruty, přichystali oblíbené nástrahy, vybalili vše potřebné a určili místo k umístění našich montáží. Na první prut jsme nastražili Bentos Red a na druhý prut jme dostali k otestování nové boilie oranžové barvy, které je v testovací fázi zatím bez pevného názvu.
Vše připraveno a šlo se nahazovat. K umístěným montážím jsme zakrmili Bentos Redem a novým boiliesem, který jsme měli odzkoušet. Netrpělivě jsme čekali, kdy se poprvé ozve hlásič. Asi po třech hodinách přišel první záběr na nové boilie. Ryba se z počátku nechala přitahovat, jako nějaký cejn, ale za chvilku se rozjela, začala skutečně tvrdě bojovat a Já jsem tušil větší rybu. Asi po patnácti minutách se na hladině objevilo mohutné tělo bojovného amura. Po chvíli se vyskytla příležitost ho podebrat a můj krasavec byl konečně v bezpečí na břehu. Následovalo měření a vážení. Amur měl úctyhodných 89 cm a necelých 10 kg. Po vypuštění zpět do vody se kamarádovi rozjel prut na dálším rozkrmeném místě Bentos Redem. Po zdolání byl na břehu dálší amur o rozměrech 91 cm 10,5 kg.
Když jsme si mysleli, že už nic nepřijde, tak se bráchovi rozjel prut, na kterém měl testovací novinku. Byl to menší lysec, který měřil 56 cm a udělal také velkou radost. Poslední tečkou tohoto dne byl ne moc velký, ale přesto hezký kapřík 62 cm. Nové boillie mě velmi příjemně překvapilo a myslím si, že funguje minimálně stejně dobře, jako osvědčený Bentos Red a čas ukáže, jestli bude ještě lepší.

S pozdravem Antonín Šolc

Uložit

Uložit

Uložit