24 hodin na pískovně

DSCN0169Je pátek a rozhoduji se vyrazit na ryby. Vzhledem k tomu že nemám nic připraveno a je to spíše spontánní  vycházka tak se rozhoduji že pojedu na nedalekou pískovnu, kde chytají kluci. Na revír přijíždím kolem půl osmé a hned rozbaluji vybavení. Své pruty nahazuji do vody o hodinu déle. K montáži přidávám pouze PVA punčochu s nakrušovaným boilisem. Jedna montáž na panáčka Oliheň s polovkou. Na druhý prut umísťuji nový boilies na dno které je v testovací fázi.

Noc je bez kontaktu, tedy u mě přece jen bez zakrmení a zmapování dna to není to pravé. Ovšem Zděněk  za kterým jsem přijel, chytá již první večer a zdolává krásnou zdravou rybu.

Ráno mě probouzí jízda a po záseku mě po chvilce ryba padá (oliheň).

Po nezdařilém záběru se dávám do přípravy mapuji dno a zakrmuji řepkovými pelety a novým boilis od kterého si hodně slibuji vzhledem k jeho složení. První montáž je ze šňůrky s 8 háčkem ořezaným boilisem oliheň s popkou. Druhý je testovaný boilis special kulička 20mm na částečně ztužené šňůrce a háčkem 6.

Do oběda se nic neděje a tak klábosíme a užíváme si relax na rybách. Po polední přijde Zdenkovi záběr, pěkný kapřík. Během dalších 3 hodin zdolává asi 4 ryby ze sloupce.

Je čas na změnu a i já dávám plovák, který dipuji pouze dělám změnu a sazím na dip Bentos Red.

Druhý prut kde je nastražen testovaný speciál nechávám nerušeně na dně.

Do 20 minut mě přichází záběr ze sloupce na dipovanej plovák Bentosem. To už není náhoda a tak si chci odzkoušet další příchuť našich dipů a plovák dipuji v Jahodě. Do 40minut opět kapr na břehu. Takto jsme celkově do večera vytáhli cca 15 ryb od 4 -9kg.

V 21hod se mě ozývá hlásič prutu na kouli ze dna je to 20mm kulička speciálu, již při zdolávání cítím těžší rybu a délka zdolávaní je také delší než u předchozích ryb. Při podebírání mě je jasné že to bude největší ryba této výpravy. Na podložce mi leží je krásný šupík který mě udělal velkou radost. Po pořízení fotek, změření a vážení pouštím rybu zpět do vody. Znovu již nenahazuji,  jelikož musím odjet domů a tak se sbalím a loučím se s ostatními.

Jirka si dává jeden prut na mé krmné místo a dávám mu nové boilis special. Ráno mě přichází sms že se dařilo a tak ihned volám a zjišťuji detaily. Zdeněk vytáhl další tři ryby a Jirka také bodoval na speciál ze dna a zdolal také tři kapry, což mě ještě více utvrdilo že testování určitě bude pokračovat na dalších vodách.