Čtyři dny s produtky Top Rybařina

Začátkem dubna jsem vyrazil na 4 denní výpravu na jeden soukromý revír nedaleko Náchoda. Jelikož tento revír znám tak jsem měl hned jasno jaká bude strategie. Po příjezdu jsme hned vyrazili na vodu hledat vhodná místa k lovu. Po označení vytipovaných míst jsme se dali do přípravy partiklu na zakrmení. Jednalo se o kukuřici a řepku, které jsem měl už nachystané týden dopředu. Ke každé bojce sypeme asi 10kg partiklu a přidáváme naši tajnou zbraň v podobě nových pelet a boiliesu  od firmy Top Rybařina.  Krmení je na místě a už do vody letí montáže, jedna složená z kombinovaného návazce, háčku vel.6, rovnátka a pelety z příchutí jahoda, které jsem ještě nadipoval. Druhou montáž jsem zvolil z 30cm dlouhého florokarbonu a háčku vel.8 a pod něj jsem nastražil  biolies Oliheň taktéž z produkce Top Rybařina.

 

Netrvalo dlouho a už se ozývá pravý hlásič. Po pár minutách se na břeh podíval  první kapr. Žádný velikán, ale začátek je to dobrý. Po přehození usedám do křesla a odpočívám.

Přemýšlím nad tím, že jsem udělal dobře, když jsem vsadil na pelety. Nestihnu ani dopít kávu a ozývá se jeden pípanec, druhý a už cívka navijáku vrčí  jak zběsilá. Přisekávám a hned je mi jasné, že to není kapr. Jak se  ukázalo tak jsem se nemýlil. Máme na podložce  nádherného jesetera s mírami 120cm.  Blíží se noc a jsme plni očekávání  co přinese. Jenže svatý Petr spal asi s námi a my jsme přes noc nechytli nic.

Ráno opět dokrmujeme místa u bójek a čekáme co se bude dít. Ale ono se nic neděje. Po krásném začátku s námi ryby přestávají spolupracovat. Nevzdávám se své strategie a jsem rozhodnutý vydržet s tím co jsme si naplánoval. A úspěch se dostavil. Další kapr  na silně nadipovanou jahodovou peletu. Tentokrát se ozvala Oliheň. Zachutnala nádhernému línovi. Je čas na malý dlabanec. Od přípravy jídla mě vytrhl pípanec na pravém prutu. Nic se neděje tak se opět věnuji jídlu. Za pár minut opět jedno píp. Nedá mě to jdu se podívat k prutu. Koukám na prut a najednou jsem si všiml, že mám nějak moc napnutý vlasec. Co teď? Mám zaseknout? Mám to nechat? Po chvilce rozhodování jsem vzal prut do ruky a jemně jsem přisekl.  Po pár návinech cívky jsem ucítil rybu. Myslel jsem  že je to nějaký línek, ale jak se ukázalo  kousek od břehu, byl to kapr. A z tlamky mu koukala jahodová peleta, což mě potěšilo.

Prut letí zpět a já jdu dojíst zbytek jídla. Po 40 minutách mám razantní záběr a hlásič vydává jeden táhlý tón. Zasekávat nemá cenu, tak jen zvedám prut. Po pár minut trvajícím souboji máme na podložce zase jednoho místního kapra. Oliheň také funguje skvěle.

Je večer a jdeme zalézt do spacáku a těšíme se na poslední noc jestli se nám povede  chytit místního velikána. Je sice začátek dubna ale i tak teploty v noci klesají k nule. Vstáváme, a při ranní kávě  dostáváme velmi opatrný záběr. Píp….píp……píp……. na nic nečekám a jdu na věc. Lehký zásek a najednou zběsilý úprk do středu revíru. Po 10 minutách přetahované vyhrávám a v podběráku máme krásného jesetera s délkou 110 cm. To byla poslední naše ryba a výprava končí.

 

Nastává čas balení a návrat domů. Jsem spokojen užili jsme si to na jedničku už teď se těšíme na další rybačku.

 

Hezké úlovky přeje Michal Stuchlík a Jan Stuchlík