Dva revíry

Zdravím všechny příznivce Top rybařiny. Den se zkracuje a teplota pomalu klesá, ale to není důvod proč nejet na ryby. Vyjel jsem tedy se svým kamarádem k mé oblíbené vodě, která je hojně navštěvována rybáři, je tedy nutné zvolit správnou taktiku. Postřehli jsme, že se ryba ukazuje na mělké vodě, jelikož tam krásně svítily sluneční paprsky. Rozhodli jsme, že budeme házet tři pruty na mělkou vodu a jeden prut zkusíme hodit do dálky, kde již byla hloubka.

O rozmístění prutů bylo jasno, ale ještě to chtělo zvolit správnou návnadu. Věděli jsme, že revír je hodně zabahněný a proto jsme kuličky namočili do vody, aby nepřijímaly bahno. Boiliesy příchutí Křížence, Bentos Redu a Fruitu, jsme silně naboostrovali. Krátce po nahození přišel první záběr na prut, který byl hozen právě v hlubší vodě. Po krátkém souboji se v podběráku ukázal šupináč. Dál už bohužel žádný nepřišel a to nás donutilo přejet na jinou vodu.

Po přemístění k vodě jsme nemuseli navazovat pruty, pouze jsme zvolili  nástrahy Křížence a Fruitu. Pro krmení jsme udělali mix sladkých boiliesů, zalité boostrem Křížence, které jsme nechali 3 hodiny v klidu, aby kuličky nasály vůni.

Po nahození všech prutů panovala výborná nálada, koukalo se na vodu a čekalo na první záběr. V okamžiku, kdy ještě stále nebylo nakrmeno, přišel Alešovi krásný záběr. Ryba to vzala poctivě,  navijáku se točila brzda o sto šest. Kapr byl nádherný a ihned plaval zpět do svého domova.

Bylo na čase zakrmit, ke každé montáži se naházelo pár hrstí kuliček. Krátce po zakrmení přišel další záběr na montáž s Fruitem a obalovací pastou, který přinesl krásného kapříka. Na konci dne, kdy jsme byli připraveni téměř k odjezdu, přišel zlom a my se nemohli zastavit. V podběráku se nám střídala jedna ryba za druhou, což  bylo krásné zakončení naší výpravy.


Za Top rybařina tým Václav Šolc a Aleš Jirásek.