Dvě vycházky

Zdravím všechny příznivce TOP RYBAŘINY,
vždycky v pracovní dny přemýšlím, jak se bude dařit o víkendu. Je to jako sázka do loterie. Občas si svoje místo chodím předkrmit. V pátek jsem přijel ze školy a připravil pár kuliček k zákrmu, které jsem dal do kbelíku, a nechal alespoň trochu namočit. Potom jsem k večeru jel na kole zakrmit… Nakobroval jsem Bentos Red a Kříženec, který je letošní novinkou. Testoval jsem ji už loni.
Pak už jsem se těšil na sobotu až nahodím své pruty. Vyjel jsem kolem 18. hodiny a všechno potřebné vybavení jsem nanosil na připravené místo. Rozbalil jsem pruty – jako nástrahu jsem použil Bentos Red a Křížence a montáž jsem vylepšil PVA punčochou.
Záběr na sebe nenechal moc dlouho čekat, po třech hodinkách se dostavil záběr. Zvedl jsem prut z vidličky a nejspíš jsem tahal kapra… Odhadoval jsem, že asi nebude moc velký, ale po chvilce se kapr vyřízl. V ten den jsem záběr neměl. V noci jsem nemohl vůbec dospat. Těšil jsem se na šestou hodinu, abych mohl nahodit své nástrahy do vody. Místo jsem zvolil stejné, akorát druhý prut letěl mimo krmné místo. Nakonec se povedlo vytáhnout dva pěkné kapry.

Tato vycházka dopadla docela zle, ale ještě takových vycházek bude dost. Hned v týdnu, po praxích, jsem vyjel opět k vodě. Bohužel jsem musel vyjet jenom na pár hodinek, ale dopadlo to nad moje očekávání. Opět jsem zvolil stejné nástrahy jako minulou vycházku. Rozdíl byl ale v tom, že jsem do vody naházel hrstku kuliček a montáže letěly opět do vody.  Hned po hodince čekání se dostavil záběr, ryba udělala nádhernou jízdu. Na konci tam byl pěkný kapr, který je zatím tenhle rok největší. Ryba zabrala na Bentos, který jsem dal do dipu. Jakmile jsem kapra vypustil, tak zabral další a opět na Bentos. Byl jsem vcelku překvapený, že jsem za pět hodinek udělal dva záběry a jedna ryba se povedla opravdu slušná. Na závěr bych chtěl říct, že jsem velice rád, že se všechno povedlo podle mých představ.

Za TOP RYBAŘINA TEAM Václav Šolc