Kapři před třením

Před nastávající dobou tření kaprů jsem opět navštívil mojí oblíbenou pískovnu. Na rybách mě doprovázela opět Pája. Tentokrát jsme ovšem zvolili jako návnadu i nástrahu novou zbraň pro příští rok, boilie Česnek-ananas. Den před samotným chytáním jsem si toto boilie napůlil a nechal jsem ho předmočit, jelikož jsme měli na rybolov pouze dopoledne.

Časně ráno jsme vyrazili na naše místo. Já jsem hned začal zakrmovat a Pája si zatím připravovala své pruty. Po předešlých zkušenostech jsme rovnou zvolili montáže na dno pouze s jednou kuličkou.

Půl hodiny po náhozu se mi roztočila cívka navijáku a první kapří dorostenec se podíval na břeh. Za malou chvilku poté jsem měl další záběr, který byl velice opatrný a ryba se po záseku vyhákla.

 

Pája byla stále bez jediného potáhnutí a to jsme měli montáže hozené kousek od sebe. Mezitím jsem vytáhl dalšího malého kapříka. Nakonec se i ona dočkala záběru, ale bohužel ryba se po chvíli pustila.

Zanedlouho přišla pomalá jízda opět mně. Na prutu jsem cítil větší odpor a tak jsem věděl, že to nebude žádný „násaďák“. Po dlouhém boji jsme podebrali krásného mohutného lysce. Jen co jsem kapra položil do podložky, zabral můj druhý prut. Ryba skoro nebojovala a tak jsem nevěděl, jestli vůbec něco táhnu. U břehu se najednou objevil kapitální karas, který také neodolal této nástraze.

 

Rychle jsem ho vyháčkoval ve vodě a na chvíli jsem ještě nahodil. Když jsem balil ostatní věci, rozezněl se znovu hlásič. Nakonec se s námi rozloučil bojovný amur. Poslední 3 záběry byly v průběhu 20 minut, což se nestává každý den a byl jsem rád, že jsme stihli ryby ještě před třením a mohli jsme zažít tento super den.

 

Tato příchuť kuliček rybám evidentně chutnala a budu se těšit na další zážitky s tímto boiliem.

Za Top rybařina team, Miloslav „Krejčus“ Krejčí.