Konec prázdnin na rybách

Rozmýšlel jsem se, kam pojedu na ryby a měl jsem vytipované dva revíry, které bych rád zkusil a to jednu svazovou vodu, nebo soukromou. Nakonec jsem se rozhodl pro pískovnu nedaleko mého bydliště. Dle mých časových možností jsem zvolil výpravu na 24 hodin. Vyjel jsem kolem čtrnácté hodiny a po příjezdu na místo jsem hned vyřídil povolenku.
Po této rutině jsem šel konečně vybírat vhodné místo k lovu. Po důkladném rozhodování jsem nakonec vybral místo nedaleko recepce. Přímo přede mnou se nacházely dva pěkné ostrůvky, které se mi velice zamlouvaly. Rozbalil jsem pruty a vše potřebné vybavení, nafouknul člun a rozestavěl vidličky.
Když už jsem konečně měl za sebou tyto klasické namáhavé záležitosti, mohl jsem se věnovat volbě nástrahy. Tentokrát jsem se rozhodl vyzkoušet nové boilie s příchutí Orange fruit a jelikož jsem koulím bezmezně věřil, nastražil jsem je na oba dva pruty. Jeden prut jsem zavezl k ostrůvku a druhý dál na volnou vodu. Ke každé montáži jsem přihodil tři hrsti boilies stejné příchutě, kterou jsem nastražil pod háček. Pruty jsem dal do vidliček a už nezbývalo nic jiného, než čekat na záběr.
Zhruba po třech hodinách to přišlo, ale bohužel mi ryba spadla. Byl to smutný zážitek, ale i to ke kaprařině patří. Tak jsem se oklepal a prut zavezl na stejné místo. Uvařil jsem si čaj, sednul jsem si a opět čekal na záběr. Ten ale stále nepřicházel, zavíraly se mi oči a tak jsem šel spát.
Kolem půl šesté se mi rozjel prut z ostrůvku, který jsem dal na mělkou vodu, kde byla hloubka zhruba osmdesát centimetrů. Kapra jsem zdolával celkem patnáct minut a když jsem ho konečně navedl do podběráku, zjistil jsem, že kapr měřil devadesát dva centimetrů a vážil 13,5 kg. Měl jsem velkou radost, protože v tuto chvíli je to můj osobák. Netrvalo dlouho a po půl hodině jsem měl další záběr a vytáhl jsem kapra osmdesát centimetrů a 10,30 kg. Boilies od Top rybařiny bezvadně fungovalo. S pozdravem Václav Šolc .

Invalid Displayed Gallery

Uložit