Nečekaná krása

V pátek 16.9. 2016 jsem si řekl, že bych se mohl podívat na jeden z revírů naší organizace. Jde o krásný revír, který znám z předchozích vycházek. Chodil jsem na toto místo dřív chytat spíš na feeder, ale řekl jsem si ,,Proč nezkusit i boilies?“. ,,Jelikož má tento revír rozlohu 7ha a nikdy se neloví, mohly by tu být pěkné ryby“, řekl jsem si. Neváhal jsem a hned po práci jsem naskládal výbavu do auta směrem k revíru.
Když jsem přijel, šel jsem si rybník prohlédnout a oslovilo mě místo, které bylo naproti dvěma spadlým stromům potopených ve vodě. Asi 40 metrů vedle byl veliký strom, který větvemi sahal až do vody. Tudíž jsem nanosil věci na toto místo, vzal kobru a tyto dvě místa jsem si rozkrmil. Pro tuto výpravu padla volba na boilie Bentos red od značky Top rybařina a uplně nové ananasové popky též značky, které jsem měl vyzkoušet. Na každé místo jsem hodil cca 50 koulí a poté si připravil pruty a návazce. Koncové montáže jsem zvolil z pletené šňůry, kterou moc rád používám díky její lehkosti. Jediná nevýhoda je, že se velice snadno zamotá. Dále jsem použil háčky značky Fox velikosti 6, vlasové rovnátko firmy carp system, od této značky používám i převleky proti zamotání a jako poslední obratlíky značky Delphin.
Mým montážím jsem veřil, ale nečekal jsem, že se záběr dostaví tak brzy. Přibližně po jedné hodině se dostavil první záběr od menšího kapříka. Po malém kapříkovi následovala menší pauza a já jsem čekal dalších 6 hodin. Stálo to ale za to, protože v tu chvíli se dostavil razantní záběr. Lehce jsem přisekl a hned jsem cítil, že na prutu nebude malá ryba. Po patnácti minutách rozvážného zdolávání ryba zajela do vázky. S tím jsem tak trochu počítal a bylo třeba jednat rychle. Tak jsem odklopil cívku navijáku a nechal rybu vyjet „Povedlo se“, řekl jsem si a s radostí jsem rybu zdolával dál. Po 6 výpadech u břehu se ryba unavila a já si jí s klidem podebral. Když jsem dal rybu do podložky, teprve pak jsem si uvědomil, jak velká je. Nejprve jsem udělal pár fotek a rybě zastříkl ranku po háčku desinfekcí.

IMG_20160911_225640Vzal jsem vážicí sak, resetoval a dal do něj rybu. Na váze se ukázala váha 13,5kg.

Měl jsem z této ryby hroznou radost, jelikož je to voda, kde je takových ryb opravdu málo. Až po puštění kapra jsem se pořádně podíval co mu zachutnalo a byla to jedna koule Bentos red společně s ananasovou plovkou.
Jelikož rád chytám na vymáčené boilies, tak jsem tam tuto sestavu nahodil zpět. Vzal jsem si foťák, prohlédl si fotky a videa, co jsem udělal. Po deseti minutách prohlížení jsem si uvařil polévku, sedl si na židli a užíval si pocit vítězství a spokojenosti. Hned jak jsem si sedl, tak ten samý prut, který jsem před 20 minutami nahodil pípl znova. Řekl jsem si, že to bude přejezd, ale pak zas pípl a swinger popojel lehce dolů. Nedalo mi to a zkusil jsem zaseknout. Po záseku jsem necítil žádný odpor, ani žádnou váhu, až jsem měl podezření na bílou rybu. Teprve po dalších pár omotech navijáku jsem na prutu ucítil neskutečnou váhu a bylo jasné, že jde o pěknou rybu a že o tuhle rybu nesmím přijít. Nechala se táhnout bez většího odporu, až kousek od břehu začala bojovat a snažila se mi vyvléknout z háčku, což se jí naštěstí nepodařilo. Krásný lysec skončil v podběráku a mě se chtělo křičet radostí. Z podběráku jsem sundal tyče a namotal na ně část podběrákové sítě, abych mohl rybu dostat bezpečně z vody.

IMG_20160911_225728Uložil jsem jí do podložky a věděl, že to je ryba kolem 20kg. Zase jsem udělal fotky, videa a už jsem se nemohl dočkat vážení této ryby. Po zvednutí saku s rybou se ručička vyhoupla na krásných 19,5kg, tudíž o rovných 6kg více, než u předešlého kapra.

Z této ryby jsem měl neskutečnou radost, ale po delším focení a natáčení jsem jí rychle vrátil do vody, aby byla fit a já měl tu čest mít ji znovu na podložce a třeba s váhou přes 20kg.
Jelikož se zde může chytat už jen do 22 hodin, musel jsem i druhý prut stáhnout a jít spát. Co nejdříve se na tento revír vydám alespoň na víkend, abych si mohl užívat takovou krásnou rybačku déle. To co vím na 100% je to, že hned po výplatě si objednám boilie Bentos red a půjdu na ně znovu. Děkuju moc Top rybařině, že mi umožnila takovou rybačku, krásné chvíle u vody a úžasné ryby.

Invalid Displayed Gallery