Neprobádané rameno

Tentokrát jsem vyrazil prozkoumat slepé rameno, kde téměř nikdo nechytá. Nikdy předtím jsem tu nerybařil a tak jsem si den před rybolovem vzal člun a revír důkladně zmapoval. Použití člunu je zde povoleno a tak jsem mohl v klidu pozorovat, kde se ryby zdržují. Tím, že je zde malý rybářský tlak, byly ryby velice plaché a jak se dalo předpokládat, ukazovaly se především poblíž překážek, jako jsou padlé stromy ve vodě. Dno bylo na tomto revíru téměř rovné a hloubka všude stejná, kromě břehových partií. Svá lovná místa jsem tedy zvolil právě u padlých stromů, kde jsem nejvíce očekával záběr a rovnou zakrmil, aby si ryby zvykly přijímat boilie a najely do těchto míst. Příchuť boilie jsem si pro tuto výpravu zvolil Top protein.

Následující den jsem si zabalil vše potřebné k lovu a vyrazil na moje místo. Vzhledem k tomu, že se do zakrmených míst nedalo běžně nahodit ze břehu, připravil jsem si PVA punčošky a pruty zavezl pomocí člunu.

Již po půl hodině přichází první záběr na jednu kuličku doplněnou o pop up Oliheň. Bohužel si to ryba namířila ihned do stromu a ani za pomoci lodi se mi nepodařilo rybu zdolat. Po chvilce se situace opakuje a ryba opět uniká. Poté od záběru nastává delší pauza a tak jsem přemýšlel, jak vyzrát na místní kapry. Z myšlenek mě vyrušila zběsilá jízda a já do třetice zdolávám konečně malého dorostence okolo 45 cm. O hodinu později přichází lysec stejné velikosti. Záběry přicházely pravidelně a sám jsem byl překvapený, jak ryby rychle reagují na masové kuličky. Stále jsem však bojoval s vázkami pod vodou. Lovná místa jsem průběžně dokrmoval.

Navečer přichází pomalejší záběr na jednu kuličku boilie a v podložce končí větší šupináč dosahující téměř 60 cm. Tato ryba mě velice potěšila a dále motivovala k tomu, abych poodkryl tajemství tohoto revíru. Na noc jsem ještě dokrmil pár kuliček a spokojený ulehl do bivaku.

Hned ráno začíná kolotoč záběrů a já jsem pomalu přicházel na to, jak přelstít místní kapry tak, aby nezajely do překážek. Zkoušel jsem se prochytat přes malé ryby až k nějaké větší, ale stále jsem podebíral stejnou velikostní sortu. V tom přichází odpoledne pomalý záběr. Ryba se držela u dna a vyvíjela velký odpor. Hlavou mi běhaly myšlenky, co to může být a zároveň abych o rybu nepřišel. Po chvilce se ukázal závar na hladině, prosvětlený zlatou barvou mohutného těla. Nakonec mi toto rameno poodkrylo jedno ze svých tajemství a já mohl zdokumentovat krásného šupináče o délce 74 cm! Super ryba a veliká radost.

Po puštění jsem změnil taktiku a začal jsem pod háček dávat dvě kuličky boilie, zdali nepřelstím ještě nějakého „domorodce“. I takto výrazně větší nástrahu však bez problémů přijímali menší kapři. To mi ale vůbec nevadilo. Cíl výpravy jsem si s přehledem splnil a co tito bojovníci nedosáhli v délce, to dohnali v kráse, jako byl například zdolaný „řádkáč“ a nebo dvoubarevný kapr.

Celkem jsem za necelé 2 dny měl 25 záběrů a na břeh se podívalo 15 kaprů, kteří byli bez jediné vady na kráse a v plné kondici.

Za Top rybařina team, Miloslav „Krejčus“ Krejčí.