Pět dnů na místní vodě

Tak jsem vyrazil s Honzíkem na pětidenní plánovanou rybářskou výpravu, a to na místní malou vodu, kde je nádherné prostředí a klid. No prostě úžasné! Hned po příjezdu na místo jsme jako první postavili bivak a přístřešek. Když bylo vše postavené a přichystané, vrhli jsme se s Honzíkem do přípravy prutů, stojanů a doladění montáží, které se skládaly z klasické závěsky na olovo a z fluocarbonu a šňůrky, na které byl háček o velikosti číslo šest. Návazce jsem zvolil o délce cca 25 cm

Na jeden prut jsem zvolil jeden a půl kule Olihně o průměru 24 mm a na druh dvě celé kule Křížence průměru 20 mm. Honzík si nastražil jednu na jeden prut kuli Křížence a na druhý kuli a půl nadipované Olihně stejné příchutě jako je boilies.

Své pruty jsem nahodil cca 80 m, kde začínal u protějšího břehu rákos. Po následném nahození obou prutů jsem kobrou naházel pár koulí boiliesu Olihně i Křížence k montážím. Mezitím si Honzík nahodil své pruty, a to se stejnou montáží, akorát s větším háčkem velikosti číslo čtyři a pod něj si nastražil zmíněný boilies. Po necelé hodině se rozjel jeden z mých prutů, a po krátkém souboji se objevuje v podložce první nádherný šupík, který měřil krásných 76 cm, a váha nám ukázala 9 kg.

Kapři byli při chuti, Oliheň i Kříženec jim zachutnal neskutečně moc. Třetí den krásného rybolovu a odpočinku se mi povedl ulovit trošku překrmený lysec vážící 18 kg, kterému zachutnal Kříženec lehce naboosterován stejnou příchutí.

Po následném zákrmu se konečně rozdrnčel Honzíkův pravý prut. Po velkém souboji se předvedl ve své kráse šupík vážící 15 kg a měřil 90 cm. Tímto krásným kaprem si Honzík udělal svůj osobáček.

Po zvážení a změření proběhla dokumentace a následné mazlení ve vodě, puštění kapříka zpět na svobodu, to je samozřejmost! Celkem jsme po pěti krásných dnech u vody se synem ulovili 23 nádherných kaprů a 11 se nám jich vyřízlo, ale to vůbec nevadí. Máme oba krásný pocit a zážitek. Za všechno vděčíme skvělému boiliesu TOP RYBAŘINY. Super produkty, které fungují! Už se těšíme na další výpravu, kterou už plánuji.

S pozdravem Michal a Honzík