První letošní výprava

Zdravím všechny příznivce Top rybařiny.

Po několika jednodenních výpravách k mému oblíbenému revíru jsem se vypravil s kamarády na víkendovou výpravu k vodě. Po příjezdu jsem si nanosil všechny věci z auta na předem vybrané místo a začal rozbalovat.

Lovné místo jsem nakobroval dvěma hrstmi Křížence a pod háček nastražil nadipovanou kouli stejného boilie. Na druhý prut jsem nastražil samotnou pop-up (příchuť česnek) a zakrmil hrstí kuliček Top proteinu.

První den nepřišel ani jeden záběr. Po noční pauze jsem opět nahodil a doufal, že konečně něco ulovím. Z pracovních důvodů jsem musel na chvíli odjet od vody, ale na štěstí jsem nemusel nic balit, protože mi věci hlídal kamarád, kterému tímto děkuji. Po práci jsem se opět vrátil k vodě. Na prut jsem nastražil kuličku Orange fruitu a nahodil do místa kde se ukazovaly ryby a zakrmil několika kuličkami stejné příchuti. Na druhý prut jsem nastražil Top protein. Asi po deseti minutách po nahození přišla konečně první letošní jízda a po krátkém souboji se na nás přišel podívat krásný lysec. Po vyfocení a vrácení ryby zpět do vody, jsem opět na prut nastražil úspěšnou kuličku a o pět nahodil do zakrmeného místa. Dlouho nepřicházel žádný záběr, tak jsem si myslel, že to bude pro dnešní den poslední ryba, ale několik minut před povolenou denní dobou lovu se mi opět rozezněl signalizátor a po krátkém souboji se mi povedlo zdolat krásného šupináče, který po vyfocení putoval zpět do vody. Pro dnešní den lov skončil a já ulehl k zaslouženému spánku a těšil se, až bude ráno a já budu moct opět nahodit svoje montáže.

Ve čtyři ráno po zazvonění budíku vstávám a jdu nahodit, na prut volím kuličku Orange fruitu a nahazuji do lovného místa a jdu spát. Asi půl hodiny po náhozu mě budí zvuk příposlechu a já rychle vybíhám k prutu a začínám zdolávat, po souboji se na nás přišel podívat opět krásný lysec, kterého jsem po vyfocení pustil zpět do vody a doufal v dalšího. Bohužel jsem nic víc nechytl, ale už při odjezdu jsem se nemohl dočkat další chvíle na rybách.

Za Top rybařina team Aleš Jirásek.