Recenze Matrix Aquos Ultra 4000

Naviják Aquos Ultra byl navržen tak, aby poskytoval výborný výkon za rozumnou cenu a podle mého názoru se to rozhodně podařilo. Díky tomu, že výrobně došlo k naplnění všech očekávaných vlastností, které se od tohoto navijáku čekaly, se jedná o velmi povedenou skupinu navijáků s velkou cívkou. Tento typ navijáků je vhodný pro rybáře lovící hlavně na feeder nebo plavanou. Naviják je vyráběn ve dvou velikostech. A to již ve zmíněném provedení Aquos Ultra 4000, ale také v menší variantě Aquos Ultra 3000. Naviják Aquos Ultra 4000 byl testován na prutu Martix 360cm a 90g. Osvědčil se zejména při lovu na středně dlouhé až dlouhé vzdálenosti. Při prvním pohledu na naviják vás upoutá jeho větší průměr cívky než bývá zvykem.

Matrix aquos 4000

Díky již zmiňované velikosti cívky, se vlasec velmi dobře odvíjí a dosáhneme delších hodů.

Naviják působí robustním vzhledem, zároveň však jeho hmotnost je nízká. Naviják má hliníkové tělo a hliníkovou cívku opatřenou kovovým kulovitým klipem pro fixování vlasce. Tyto navijáky jsou vyráběny pouze s přední brzdou.

Matrix aquos 4000

Naviják je vybaven na spodní straně páčkou na přepnutí obousměrného nebo jednosměrného chodu navijáku. Brzda je rychlá a lehce nastavitelná. Díky tomu dokáže rybář snadno a rychle nastavit brzdu na požadovanou situaci což jsem uvítal. Klička navijáku je pogumovaná a dobře se drží. Neklouže. Naviják je osazen celkem 8 nerezovými ložisky, které zajišťují plynulý a bezproblémový chod navijáku.

Matrix aquos 4000

Co se týká designového zpracování, tak Matrix pro tento naviják zvolil kombinaci černé a modré barvy ve velmi pěkném zpracování. Černá je matná, ale naopak modrá je lesklá. Myslím si, že je to velmi dobrá kombinace a velmi typická právě pro výrobce Matrix.

Na matici přední brzdy je na vrchní straně vyobrazen typický znak Matrix.

Kvalita zpracování je na velmi vysoké úrovni. Při sestavení a dotažení navijáku není nikde žádná vůle mezi jednotlivými částmi.

Matrix aquos 4000

Matrix aquos 4000

Závěrem mohu říci, že se jedná o naviják, který je kvalitně zpracovaný a má velmi příjemný chod. MATRIX Aquos Ultra 4000 nabízí výborný poměr kvality a ceny. Osobně si myslím, že Aquos Ultra se stane velmi oblíbeným navijákem pro rybáře, kteří hledají kvalitní naviják za dostupnou cenu.

Popis navijáku MATRIX Aquos Ultra 4000

  • Naviják vyvinutý pro rybolov s pruty na feeder a plavanou
  • 7+1 nerezových ložisek
  • Velmi lehké kompaktní tělo v atraktivním designu
  • Více disková přední brzda s ultra hladkým chodem
  • Převodový poměr – 5:1
  • Návin na jedno otočení kličky je 87cm
  • Váha: 4000 – 327g
  • Kapacita cívky je 0,28mm/150m

Odkaz na nákup: http://obchod.toprybarina.cz/top-rybarina/eshop/0/0/5/14470-Navijak-Martix-Aquos-Ultra-4000

Matrix aquos 4000