Splněný sen

Zdravím všechny příznivce Top rybařiny. Při mých posledních dvou neúspěšných výpravách jsem si říkal, jak je možné, že jsem nic nechytil. Nedalo mi to a já jsem musel pořád přemýšlet, proč jsem neudělal ani záběr. Napadlo mě, že omezím množství krmení. Když jsem vyjel po týdnu opět na moji oblíbenou vodu, tak to vypadalo docela slibně. Ryby skákaly a ukazovaly se u hladiny. Chvilku jsem se  koukal na vodu, kde se ryby ukazují.

Po deseti minutách pozorování jsem si lehce  zakrmil jedno místo. Nakobroval jsem do vody pár kuliček boilie Orange Fruit a Bentos Red. Poté jsem začal rozbalovat pruty a připravovat montáže na odhoz. Na oba pruty jsem nastražil stejné kuličky, se kterými jsem i zakrmoval. V klidu jsem čekal na záběr, ale ryba moc nespolupracovala. Nechtěl „vyhořet“ jako na posledních výpravách. Vytáhl jsem pruty, jestli náhodou nemám moje montáže zamotané, ale vše bylo v pořádku. Nahodil jsem pruty zpět na stejné místo. Bohužel ryba nechtěla žrát. Jak svítilo sluníčko, tak se kapři ukazovali na hladině u mých montáží a já vůbec nevěděl, co mám dělat. Nakonec bylo vše jinak.

Kolem 16:00 hodiny se zatáhlo a vypadalo to, že bude pršet. Přehodil jsem pruty na jiné místo, tam kde jsem nekrmil.  Hned po chvilce přišla pěkná jízda a začal jsem kapra zdolávat. Než sem vytáhl kapra na podložku, tak jsem měl mezitím další záběr. Nevěděl jsem, co mám dělat a tak sem prut zasekl a položil jsem ho do vidliček. Hodně jsem povolil brzdu, aby si kapr mohl bez problému  povolovat s co nejmenším odporem. Kapra jsem vytáhl a hned jsem bojoval s kaprem na druhém prutu, který byl o něco větší. Rybám jsem naměřil 61 cm a 70 cm.

Nahodil jsem znovu a po chvilce jsem slyšel, jak řve hlásič. Opět nádherná jízda! Při zdolávání jela ryba hodně do levé strany, kde je bohužel ve vodě vrba, do které si to také intuitivně namířila. Naštěstí se vlasec po chvíli povoluje a já vytáhl 80 cm dlouhého krasavce! Byl to můj sen chytit takovou rybu na této vodě.

Na závěr se přijel ještě rozloučit menší kapřík, který tak zakončil vydařený den na rybách.

Za Top rybařina team, Václav Šolc.