Tester Michal Merta v TOP Rybařině

12825281_1012074398847664_1324091907_nDnes mě navštívil na prodejně Top rybařina v Chlumci nad Cidlinou kamarád a tester za značku Kamikaze Carp Michal Merta. Tímto se s Vámi podělím o mojí návštěvu. Michal za mnou přijíždí na prodejnu do Chlumce nad Cidlinou na kafíčko a pokec.

S Michalem se známe a tak nehovoříme o ničem jíném, než o naší vášni, když partnerky dovolí, o chytání ryb.
Jako vášnivý kaprař mě vypráví, co je u něj nového, a jak proběhla sezóna 2015. Hovoříme o závodech které jsem loni odchytal a postupně začneme hovořit o nové české značce boilis Kamikaze carp, kterou již mám na obchodě rok. Tato firma začala s nástrahami na háček jako jsou pufy, foukaná kukuřice, měkčenky v soli, tak na vlas jako chytací pelety, plovoucí pelety, které řada našich zákazníků měla možnost vyzkoušet.

 

 

 


Ovšem tato firma rok pracovala na rozšíření o produkty bolies a další podpůrný sortiment. Rok makali a testovali boilies a další věci. Michal je testerem této značky a ja sám jsem měl možnost vyzkoušet některé produkty v testovacím stádiu. Jelikož firma Kamikaze Carp pro letošek vyšla s novými produkty, které rok testovala, je rozhovor s Michalem jasný.
Ptám se, jak to probíhalo a jaké má z toho pocity. Jelikož mám na obchodě celý sortiment těchto novinek Kamikaze Carp skladem, jdeme k regálu, kde mi přímo ukazuje produkty a vypráví, kde na co chytal a jak to šlapalo. V tu chvíli mě napadá, že udělám tento članek a navrhuji to i Michlovi a ten souhlasí.IMG_20160223_171656

Krátce představím Michala Mertu. Je mu 36 let žije ve Vamberku. Je úspěšný rybář a zkušený kaprař, který chytal na celou řadu jak tuzemských tak i zahraničních výrobků, má mnoho zkušeností v technice kaprařina. Od roku 1993 chytal dlouhodobě na boilies Sportcarp, později na značku Solar.

Jak dlouho chytáš kdo tě k tomu přivedl?
Chytám již 25let, začal jsem jako osmiletý kluk na Orlici, kterého bral děda na ryby.

Jak jsi se dostal ke produktům Kamikaze Carp?
Viděl jsem začínající českou firmu, rád zkouším nové věci, a tak jsem zkusil nějaké produkty, které mě oslovily a začal jsem se více zajímat o tuto firmu a navázal spolupráci. Osobně mám rád výzvy a možnost chytat na nové věci mezi prvními, to mi vyhovuje.

Co všechno jsi vyzkoušel z dílny Kamikaze Carp?
Odzkoušel jsem všechny produkty. Jak ty, co jsou ve vývoji, tak ty co máš tady na obchodě.

Máš nejaký oblíbený produkt s řády KamikazIMG_20160307_153542e Carp?
Je to těžká otázka, jelikož celá zlatá řada je podle mého vynikající, na všechny příchutě jsem byl úspěšný.

Pokus se opravdu vypíchnout jeden produkt.
Pokud mám určit pouze jeden tak z Boili to bude GLM stench, skvěle funguje jak při kratších výpravách, tak na dlouhodobé krmení, rybám chutná.
Pokud jde o tekutou složku, tak jednoznačně Krill Liquid, je to neředěné a podle mě v současnosti nemá konkurenci. To samé platí o dipech, jsou opravdu extra silné, koncentace esencí je ohromující.

Mě osobně se velice líbí Boilis Monste hemp, co mi o něm řekneš?
Ano, tato příchut je hodně oblíbená mezi testery a často diskutovaná. Je to stříbrná řada osobně si myslím, že bude velice populární nejen kvůli ceně, ale hlavně kvůli její účinosti. Na tuto příchuť se mi dařilo na všech pískovnách.

Jak dlouho spolupracuješ a testuješ značkou Kamikaze Carp?
Teď to je rok.

Je začátek sezóny a voda je ještě studená. S čím by jsi vyrazil na ryby teď? Uveď prosím jeden produkt.
Těch věcí je víc, ale pokud mám vybrat pouze jeden, tak to bude sweet fish, je to fantastická sladká příchuť složená z několika ovocných esencí, které bodují takřka vždy.

Kde jsi všude chytal na výrobky Kamikaze?
Testoval jsem to na spoustě revírů, jak soukromé, tak svazovém revíru. Byl jsem skoro ve všech krajích, například Rozkoš, Lipno, Správčice, Mělice,… bylo jich hodně.IMG_20160223_122110

Tvoje největší ryba na Kamikaze Carp?
Ze svazovky je to kapr 12,9kg na GLM. Byl to vydřený kapr za těžkých podmínek a pro mě cennější ryba víc než těžší kapři na soukromých revírech. Testování ale není o velkých rybách, je to spíše o tom, jak na to ryba reaguje a jak boilis funguje. Mým úkolem je hodnotit situaci pro maximální učinost.

Prozradíš nám nějakou svojí strategii?
Před výpravou si připravuji týden až 2 týdny boilies předem. Hodně se mi osvědčilo zalévat jak boili, tak i partikl krilem liqiud, funguje, je super, ryby to maximalně přitahuje. Pokud jedu na delší výpravu a místo nemám připravené dopředu, tak rozkrmuji lovné místo zhruba 1 – 2 kg s zalité krillem nebo bustrem, pak dostřeluji kobrou do krmného místa už pouze hrstí. Není potřeba masivě krmit. Boili na háčku buď dipuji nebo ne, záleží na okolnostech.

Prohlížel jsem si vaše pop-up boilis a velice se mě líbí. Pověz nám o nich něco?
POPky jsou velice povedené fungují skvěle a hlavně dlouho. Jsou v pěti příchutích. Používal jsem je jak samostatně, tak v kombinaci s boilies na dno jako panáčka.

Co plánuješ do budoucna?
Teď mě čeká výstava v Brně, kde budu mít i přednášku o produktech Kamikaze carp a taktice lovu na boilis a montáží.

Uděláš nám i tady v Chlumci nad Cidlinou prezentaci?
To určitě nebude problém, rád vám podrobně představím produkty a udělám přednášku o lovu na boilies. Máte tady krásné vody kolem, mám rád tento kraj, na chytaní kaprů je tu spoustu možností.

Michale děkuji za rozhovor.
Rádo se stalo Tome.