Tři dny na pískovně

Jelikož přede mnou bylo pár volných dnů, rozhodl jsem se jet na tři dny k vodě. Po příjezdu na předem určené a předkrmené místo mně napadlo, že bych mohl porovnat moje dvě nejoblíbenější boilies, kterými jsou Bentos red a Orange fruit. Na prvních pět hodin jsem nastražil 20mm boilies. Ke každé montáži jsem přihodil stejné množství koulí a pelet, které jsem si předem nadipoval. Konečně jsem se mohl nasnídat, ale jenom jsem si sedl, přišla krásná jízda na Bentos red. Po krátkém souboji se u hladiny ukázal ne moc velký, ale krásně stavěný lysec.

Po měření a focení šel zpátky do svého domova a já jen doufal, že se s ním setkám, až bude o pár kilogramů těžší. Bentos vede jedna nula tak uvidíme dál. Ale po slibném začátku se dál nic moc nedělo. Ještě to odpoledne jsem měl záběr v podobě padáku, ale bohužel ryba spadla.

Konečně se začalo stmívat a to byla doba, na kterou jsem se celý den těšil. Ale to už místo 20 mm jsem nastražil 13mm boilies, které jsem doplnil malým POP-UP boilies. Ten večer se mi podařilo vytáhnout dvě ryby. Obě ryby jsem vytáhl na Orange fruit. Fruit se náhle dostal do vedení. Bohužel to z toho dne bylo úplně vše.

Druhý  den jsem  pokračoval v porovnávání, ale celý den se nic nedělo. Až večer přišel opatrný záběr na Bentos red. Ryba se nechala přitahovat a já měl takové tušení, že by to mohl být menší amur. Za pár minut se ukázal na hladině… Byl sice menší, ale velice mne potěšil. Bentos red se dotahuje na Orange fruit.

Třetí den jsem už chtěl vyzkoušet i jiné boilies například Křížence nebo Ananas česnek. Moje porovnávání skončilo remízou. Třetí den přišel jeden šupík a jeden lysec oba na Ananas česnek. Těmito dvěma rybami skončila moje výprava, se kterou jsem celkem spokojený. Ale vždy je co zlepšovat.

Pro team TOP RYBAŘINA napsal Antonín Šolc