Víkend s Top rybařinou – Zdeněk Smetana

Mám za sebou další testovací výpravu. Tentokrát jsem byl na jedné pískovně nedaleko Chlumce nad Cidlinou. Po příjezdu a vyřízení povolenek jdu na své lovné místo. Mám výhodu, že  revír znám a tak není potřeba hledat nějaká místa. Akorát jsem umístil bójku a zakrmil. Čas plyne jako voda a pořád ještě nemám nahozeno. To se ovšem rychle mění a už to šplouchlo do vody a okamžitě druhá montáž leží na svém místě. Jsem rozhodnutý, že nebudu moc často jezdit na vodu a zakrmovat pravidelně. Vsadil jsem na osvědčený partikl z kukuřice a řepky doplněné o nové řepkové pelety.

 

Montáže jsou jednoduché. Florokarbon, háček c.. 6 a rovnátka. Nic složitého jsem nevymyslel. Pod háček jsem zvolil novinku Monster Crab doplněnou o PVA s nadrceným boilies. Je to novinka a tak nevím co od toho očekávat a jak na to budou kapři reagovat a jako druhou jsem zvolil  již prověřenou kuličku Sladká kukuřice. Vše jsem řádně nadipoval, abych zvýšil své šance na úspěch.

 

Nástrahy leží na místě a teď už jen dokrmit kobrou pár kuliček  ke každé montáži.

První záběr přichází před půlnocí na Monstr Craba. Je to opatrný záběr a to mě napadá, že by mohlo jít o větší kus. Přetahovaná netrvá dlouho a první kapr je v podběráku. Váha ukazuje 9,38 kg. Na začátek skvělá ryba. Nasazuji opět Monstra a letí to zpět do vody.

 

Noc byla úplně bez kontaktu a tak ráno beru echolot a jedu se podívat  jestli jsou ryby na krmném místě. Zjišťuji  že ano, ale všechny ve sloupci. To mě donutí změnit jednu montáž. Dělám návazec o délce asi  dva metry z florokarbon malého háčků č.8. Pod háček dávám plovku. Montáž letí do vody. Jdu si sednout a chystat PVA punčochy s drobnými peletkami. Asi po 20 min. mě přichází jízda na plovku. Mírně dosekávám a začíná souboj, který ze začátku vypadá jednoznačně pro mě, ale jakmile se kapr blíží ke břehu začíná teprve ta pravá show. Kapr si jezdí z levé strany na pravou a zase zpět, občas se pokusí o úprk do středu podniku. Takto s rybou bojuji asi 15 min. Je dobojováno. Kapr se převaluje v podběráku. Vkládám kapra do vážícího saku. Předpokládám váhu kolem 10 kilo. Nebyl jsem daleko 9,58 a délka ukazuje 81 cm.

 

Měním plovku a dávám novou a nahazuji do vody. Uplyne 25 min. a už zasekávám dalšího kapra. Je to školák, ale i tak jsem spokojen. Má sice jen 3,5 kg ale potěšil mě. Po hodině opět hlásič, swinger přilepený u prutu a z cívky rychle mizí jedem metr vlasce za druhým. Jízdu zastavuji a pomalu zdolávám  čtvrtého kapra výpravy s mírami 78 cm a 8,12 kg. Není co měnit, když to funguje a posílám opět pozdrav do vody. Jelikož si zapisují každý úlovek tak zjišťuji,  že ryby berou zhruba po 40-ti minutách a tak čekám na další záběr. Statistika funguje až po 50 min je na prutu další šupináč. Souboj trvá asi 15 minut, jelikož se kaprovi nechce ode dna. Poprvé v letošním roce cítím bolest v ruce při zdolávání. Ale díky adrenalinu ji moc nevnímám. Přehazuji si prut z jedné ruky do druhé abych si malinko ulevil. Pořád se  mu nechce z vody  a tak trošku víc zaberu, utáhnu cívku a tím jsem zbavil kapra jeho posledních sil a bez problémů se nechá navést do podběráku. Za to jak bojoval, by si zasloužil metál,  ale i tak jsem vítěz já. Po zdokumentování pouštím kapra s  váhou 7,98 kg zpět do své říše.

 

Do konce dne jsem bez kontaktu a pomalu cítím únavu. Netrvá dlouho a ležím ve spacáku. Kolem 4 hodiny ranní mě budí hlásič s oznámením “ Vstávej máš rybu“ vyběhnu a zasekávám. Nestihnu se ani rozkoukat a kapr je u břehu. Na první zátah kapra podebírám a nesu na podložku. Kapřík musí ještě malinko vyrůst ale i tak se 60-ti cm a 4,9 kilo je veliký potenciál k růstu do trofejních hodnot.

Nestihnou ještě ani nahodit a co to???? Koukám na druhý prut a vidím jak se swingr pomalinku šplhá k prutu. Pokládám prut a beru do ruky druhý. Mírně zaseknu a opět to vypadá na kapřího dorostence. Nemýlil jsem se  61 cm a 5,2 kg.

Dávám zpět Monstra a k tomu PVA ze včerejška zalité dipem a házím opět na místo. Následuje ho čerstvá plovka.

Jelikož dnes odjíždím, začínám pomalu balit věci, které dnes už nebudu potřebovat. Z úklidu mě vytrhne pípnutí na plovku. A další a další. Pípání se mění v padák. Beru prut, domotám a zaseknu. Rybu cítím a souboj je rychle u konce v můj prospěch. Opět kapr a 7,46kg.

Pokračují v balení. Jelikož můj lov trvá pouze do 13 hod, tak si říkám, že tam pruty nechám úplně do poslední chvíle. Mám vše zabaleno a už jen pruty. V tom okamžiku rána do prutu. Hlásič vydává jeden tón. Po pár výpadech kapra zjišťuji že to nebude žádný drobek. A už se nese na podložku. Vážím a váha ukazuje rovných 8 kg. Zachutnal mu opět Monster Crab.

Jelikož se nachýlil čas tak stahuji i druhý prut, uklízím do auta a odjíždím směrem k domovu.

Během této testovací výpravy jsem zdolal 10 kaprů od 3,6 do 9,58 kg. Nové boilies Monster Crab a plovka fungovaly na jedničku.

 

Za Top Rybařina Team Zdenda“ kapřík „Smetana