Víkendová výprava

Po delší době jsem si udělal čas o víkendu, abych se mohl vypravit na delší dobu k vodě. Úkol byl jasný, chytit nějakého místního „prasáka“. V pátek jsem brzy skončil v práci, pobalil jsem si věci a hned jsem odjel k vodě. Cesta k místu netrvala dlouho a tak jsem si v klidu na místě vše pečlivě mohl připravit. Přemýšlel jsem, jak to bude s prvním krmením a co dát pod háček. Na první prut jsem dal dvě koule 18 mm Bentos red a na druhý prut 24 mm Bentos red s pop-up pomeranč. Krmení jsem ze začátku nechtěl přehánět a proto jsem na každý prut hodil zhruba 20 kuliček. Poté jsem sledoval, jak kolem krmí ostatní rybáři.

První záběr na sebe nenechal dlouho čekat a hodinu po nahození přichází první záběr. Zdolávám prvního, sice menšího, ale pro mě důležitého kapříka, protože první kontakt s rybou je ten nejhlavnější. Tímto jsem si byl jist, že mi ryby najely do lovného místa a mohl jsem přikrmit více hrstí boilies. Do večera nic jiného nepřišlo. Až 10 min před půlnocí zdolávám dalšího kapra, velikostí podobnému tomu prvnímu. Po vylovení ryby jsem musel stáhnout pruty a znova nahodit až ve 4:00 podle rybářského řádu. Před spánkem jsem si ještě připravil hlavní krmení na ráno. Tím hlavním krmením byl par pártiklový mix kukuřice s řepkou a k tomu cca 50 kuliček předmočeného boilies.

Když nastala 4 hodina, šel jsem nahodit pruty do vody, přihodit předmočené boilie a znovu jsem ulehl ke spánku. Budík jsem si nastavil na 7:00 kvůli hlavnímu zákrmu. Do sedmi hodin jsem byl bez záběru, proto jsem vytáhl raketu a šel místo dokrmit. Po za krmení jsem oba pruty přehodil na zakrmené místo. Na jednom z prutů jsem udělal změnu. Místo 24mm koule s pop-up jsem dal 3 malé medové kukuřičky. Myslím si, že jsem udělal dobře, jelikož po hodině přichází z dalekého náhozu 12,5 kg a 74 cm nádherný lysec právě na tři kukuřice. Měl jsem velikou radost po puštění ryby zpět do vody. Prut jsem nahodil do stejného místa co byl a dohodil pár kuličkami boilies. 

Kapr 74 cm; 12,5 kg.

Delší dobu jsem byl poté bez záběru, tak jsem se rozhodl zakrmit až navečer. Opět se to vyplatilo, jelikož jsem zdolal pár menších kaprů okolo 50-60 cm.

Nedělní ráno mě opět mile překvapilo. Po hodině a půl přichází další krásný kapr, tentokrát šupináč s délkou 77 cm a váhou 10 kg, na kterého jsem byl opět pyšný.

 Touto rybnou jsem bral výpravu za ukončenou, ale těsně před odjezdem se mi rozjel po delší době prut s boiliem Bentos red, na který zdolávám 80 cm dlouhého a 12 kg těžkého šupináče, který završil tuto pěknou výpravu.

Jakub Chlad.