Vycházka s bráchou

 Ahoj zdravím Vás z mé první pořádné vycházky k vodě. Vyrazil jsem na revír, kde jsem byl jednou v životě. Říkal jsem si, že to zmapuji, abych věděl kde mám sedět a kam házet, najít hranu nebo prostě něco co by se mohlo rybám líbit. Cílem nebylo udělat rekordní počet ryb, jen jednoduše obhlédnout revír. Vyrazil jsem společně s bráchou a tátou.

Připravil jsem 4 zcela odlišné návazce. První návazec byl s jednou kuličkou mini Bentosu, další s pop up Bentos, na třetím byla kulička Top proteinu a na čtvrtém Fruit Orange. Řekl jsem bráchovi ať si dva vybere. Vzal si oba dva Bentosy. Nahodili jsme a tak po půl hodině byl první záběr na bráchovy pruty. Sebral mu to ze dna menší, ale úžasně stavěny lysec. Jeho první letošní ryba. Ihned po náhozu jsme nestačili napočítat ani do deseti a rozjel se mu druhý prut na popku Bentosu a byl venku opět krásný menší kapřík.

Celkem mi brácha s Bentosem dával na frak. Díky bohu se to rozjelo i mně. Na Fruit Orange jsem chytl znovu malého, ale krásného černého kapříka. Byl jsem za něj neskutečně rád, jako kdyby mi něco říkalo, že nejde o velikost, ale o krásu a ryby ze zdejší vody mají opravdu potenciál. Jakmile jsem ho pustil hned měl brácha další záběr. Tentokrát dostal na Bentos ze dna úžasně bojového šupíka. Opět to nebyl žádný velikán, ale rval se doslova o každý metr. Neskutečný bojovník.

Potom bohužel brácha odjel a jeho štěstí přenesl na nás. Ihned po odjezdu, táta vytáhl šupináče. Toho jsme pustili a ještě chvíli užívali ticha. Byl jsem zahleděný do hladiny vody a najednou slyším jak mi příposlech začíná bzučet v kapse. Utíkal jsem k prutům a pomalu začal přitahovat rybu k sobě. Další bojovník, až do poslední chvíle jsem ho nedokázal odlepit od dna. Po vytažení jsem byl nesmírně rád, byl to tak krásný šupináč až to snad nebylo možné. A díky své ploutvi byl i identický, takže doufám že se s ním ještě setkám na další výpravě. Třeba ho zas zláká vůně Top Proteinu a znovu ho uvidím. To by byl asi tak závěr výpravy. Prostě úžasný den na rybách s rodinou. Tak zas někdy na rybách Ahoj, za Top rybařinu Tomáš